ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7763144
*
nr 776 3144
Spegel
Barockstil, höjd: 90
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:04:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 00:25:09
1
200 kr
8/9 14:35:09
2
200 kr
8/9 17:02:21
3
400 kr
8/9 22:36:27
4
300 kr
9/9 21:54:21
5
400 kr
9/9 21:54:43
5
500 kr
10/9 14:53:17
6
500 kr
10/9 15:13:21
7
550 kr
10/9 16:33:31
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 776 3144
Spegel
Barockstil, höjd: 90
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 00:25:09 | 1 | 200 kr |
8/9 14:35:09 | 2 | 200 kr |
8/9 17:02:21 | 3 | 400 kr |
8/9 22:36:27 | 4 | 300 kr |
9/9 21:54:21 | 5 | 400 kr |
9/9 21:54:43 | 5 | 500 kr |
10/9 14:53:17 | 6 | 500 kr |
10/9 15:13:21 | 7 | 550 kr |
10/9 16:33:31 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32